OTÁZKY A ODPOVĚDI

Bezdrátová technologie

Co když bude pršet/sněžit/mlha?

Bezdrátové technologie ovlivňuje nepřízeň počasí a může snižovat úroveň a kvalitu signálu. Povinností poskytovatele je stavět spoje tak, aby s tímto počítaly a byly dostatečně nadimenzované, aby i za nepříznivého počasí fungovaly obstojně. My se tím řídíme, a proto i za nepřízně počasí budete mít kvalitní připojení.

Instalace

Jak probíhá instalace zařízení?

Před samotným zřízením přípojky provádíme nejprve zdarma zjištění dostupnosti služby v daném místě (obhlídku). Montáž pak provádíme jiný den.

Zařízení se většinou instalují na anténní držáky na střeše, případně jiné vysoké místo na domě (na zeď, k oknu, na balkón). Nutností je umístění zařízení vně budovy (ne uvnitř). Zařízení s anténou bývá integrované do jedné jednotky, která je vodotěsná. K němu pak vede UTP kabel (datový), po kterém současně jde i napájení (24V, stejnosměrný proud). Díky integrované jednotce nedochází k úbytku signálu na kabelu (narozdíl od satelitních nebo televizních antén). Datový UTP kabel může mít tedy délku až 100m.

Držák antény se připevní pomocí hmoždinek do zdi (nebo upevní na již existující anténní stožár). Datový kabel se musí někudy dostat dovnitř. Možnosti jsou buď provrtat v nějakém místě zeď, rám staršího okna, nebo kabel protáhnout do půdních prostor a odtud ho dovést k počítači/wifi routeru.

Můžu sdílet připojení s kamarádem/sousedem?

Ne. Poskytované připojení je pouze pro jednu domácnost a nesmí být poskytováno dále.

Jak nastavím svůj počítač?

Ve vlastnostech síťového připojení nastavte protokolu TCP/IP tyto vlastnosti:

Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky
Získat adresu serveru DNS automaticky

Bezdrátové zařízení, pomocí kterého jste do naší sítě připojeni, přidělí Vašemu počítači automaticky lokální IP adresu.

Domácí wifi síť

Pro připojení notebooků či chytrých telefonů bezdrátově v rámci domácnosti Vám nabízíme odzkoušené wifi routery TP-LINK TL-WR841N za příznivou cenu 600Kč (s DPH) a dvoupásmový wifi router TP-LINK C54 za cenu 900Kč (s DPH), včetně kompletního nastavení a otestování.

V rámci této ceny Vám provedeme návrh řešení wifi sítě (pokrytí), instalaci a nastavení. Dobře fungující domácí wifi síť je důležitým článkem správně fungujícího připojení.