OTÁZKY A ODPOVĚDI

Bezdrátová technologie

Co když bude pršet/sněžit/mlha?

Bezdrátové technologie se bohužel nemají moc rády s nepříznivým počasím. Pokud je venku mlha, prší nebo sněží, snižuje se úroveň a kvalita signálu. Povinností poskytovatele je stavět spoje tak, aby s tímto počítaly a byly dostatečně nadimenzované, aby i za nepříznivého počasí fungovaly obstojně. My se tím řídíme, a proto i za nepřízně počasí budete mít kvalitní připojení.

Instalace

Jak probíhá instalace zařízení?

Zařízení se většinou instalují na anténní držáky na sřeše, případně jiné vysoké místo na domě (na štít, k oknu, na balkón). Zařízení umisťujeme přímo k anténě do vodotěsného boxu. K němu pak vede pouze UTP kabel (datový), po kterém současně jde i napájení (24V, stejnosměrný proud). Tím odpadá omezování se na délku anténního kabelu (anténní kabel musí být co nejkratší). Datový UTP kabel může mít délku i 50m a nezpůsobuje snížení kvality spoje.

Držák antény se připevní pomocí hmoždinek do zdi (nebo upevní na již existující anténní stožár). Datový kabel se musí někudy dostat dovnitř. Možnosti jsou buď provrtat v nějakém místě zeď, či staré okno, nebo kabel protáhnout do půdních prostor a odtud ho dovést k počítači.

Můžu sdílet připojení s kamarádem/sousedem?

Ne. Poskytnuté připojení je pouze pro jednu domácnost a nesmí být poskytováno dále.

Jak nastavím svůj počítač?

Ve vlastnostech síťového připojení nastavte protokolu TCP/IP tyto vlastnosti:

Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky
Získat adresu serveru DNS automaticky

Bezdrátové zařízení, pomocí kterého jste do naší sítě připojeni, přidělí Vašemu počítači automaticky lokální IP adresu.

Můžu se připojit kdekoliv v domě s notebookem?

Bezdrátový spoj, kterým se připojujete do naší sítě funguje pouze pro komunikaci s naším vysílačem. Pokud máte notebook, který má v sobě wifi (nejčastěji 802.11g/n), a chcete se pomocí něho připojovat na Internet kdekoliv v domě, případně i na zahradě, pak si musíte koupit ještě wifi router (access point).

Nabízíme Vám odzkoušený wifi router značky TP-Link (se dvěma anténami) za příznivou cenu 600Kč (495,87Kč bez DPH), včetně kompletního nastavení a otestování.

Protože kvalita wifi signálu u Vás doma výrazně ovlivňuje kvalitu celé služby, doporučujeme Vám zakoupit si wifi router od nás a získat tak v ceně i odbornou konzultaci k umístění wifi routeru uvnitř domu (včetně zapojení, nastavení a otestování).

V současné době nabízíme již pouze routery s dvěmi anténami, které dokáží výrazně vylepšit připojení pomocí chytrých telefonů a tabletů a dokáží vylepšit kvalitu signálu v místech se slabším signálem.

Ubytování Jeseníky | Jednoúčelové stroje - Karel Skipala | Internet Česká Třebová | Skupinové ubytování Jeseníky | Mentální kouč pro sportovce | ZŠ Rybník | MŠ Rybník